Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Pozvánka na koncert Alexandra Shonerta

1. 10. 2014

Drazí přátelé, chci Vás pozvat na koncert Saši Schonerta.

Sašenku jsem poznala v roce 2000, kdy zde v ČR nebyl ještě příliš známý a tak si naše sdružení, Operace Ester, nad ním vzala jakýsi "patronát". Pomáhali jsme, jak bylo v našich silách a možnostech. Snad tedy i trochu naším přispěním, ale samozřejmě na prvním místě jeho pílí a virtuozitou se Sašovo jméno stalo známým. Nyní se Saša rozhodl, že ČR opustí a vystěhuje se do Německa. Je nám to líto, ale přejeme mu z celého srdce úspěch. Ten se dostavil a je zván na významná místa a prestižní vystoupení po Evropě i mimo ni, kde se plně uplatní jeho fenomenální interpretace skladeb světových skladatelů a jeho nebývalý cit pro improvizaci. Dne 26.10.2014 vystoupí v National Gallery ve Washingtonu, DC, při významné politické akci, kde budou přítomni američtí senátoři, VIP hosté i český velvyslanec.

Saša projevil přání, věnovat, Operaci Ester, jako poděkování za podporu v předešlých letech, dárek na rozloučenou v podobě koncertu tak, jak zazní ve Washingtonu. Je to pro nás výjimečná příležitost a čest být vlastně první, kdo tento koncert uslyšíme. 

Vzhledem k tomu, že se koncert uskuteční ve velkém sále Pražské židovské obce, Maiselova 18, Praha 1, je nutné nahlásit účast. Jmenný seznam bude mít k dispozici ochranka. Je nám to líto, ale současná světová situace tato opatření vyžaduje. Omlouvám se a děkuji za pochopení. Pozvete-li na tento slavnostní koncert své přátele, nahlaste mi, prosím, také jejich jména včas, abych mohla také včas seznam předat. 

 

Za Operaci Ester srdečně zve Marta Srbová - předsedkyně

 

 
Slavnostní koncert - Alexandr Schonert, houslový virtuoz, Natálie Schonert klavír - 19.10.2014, 18,00 PŽO Maiselova 18, Praha 1, velký sál v přízemí